Sorry, Internet Explorer is not supported

2021 m. birželio 10 d.

Elektroninė prekyba Lietuvoje: rinkos tendencijos pandemijos laikotarpiu

Pandemijai pakeitus žmonių vartojimo įpročius, daugybė verslų buvo priversti ieškoti papildomų būdų, kaip pasiekti savo klientus. E. parduotuvių nuomos platformos „verskis.lt“ direktorius Vitalijus Dubietis ir elektroninės pinigų įstaigos „Contomobile“ vadovė Jelena Michailova aptaria tris esmines elektroninės prekybos tendencijas, vyraujančias karantino laikotarpiu. 

Elektroninė komercija Lietuvoje tapo konkurencingesnė

Pasak „verskis.lt“ vadovo Vitalijaus Dubiečio, vienas esminių pokyčių, įvykusių per pandemiją, buvo tai, jog e. komercijos keliu žengė daugiau įmonių, anksčiau nevykdžiusių elektroninės prekybos veiklos.

„Jeigu iki pandemijos apie pusė mūsų klientų buvo fiziniai asmenys, elektroninį verslą vystantys kaip papildomą veiklą, tai pandemijos metu šios proporcijos gerokai kito. Šiuo metu apie trys ketvirtadaliai mūsų klientų yra verslai, fizinių asmenų dalis sumažėjo iki ketvirčio“, – sakė V.Dubietis.

Anot elektroninių parduotuvių eksperto, karantinas aiškiai suveikė kaip katalizatorius, privertęs jau sėkmingai veikiančias įmones skaitmenizuoti savo procesus, o to pasekoje pati e. komercijos terpė tapo konkurencingesnė ir profesionalesnė, vartotojai turi didesnį pasirinkimą.

Daugiau mokėjimų surinkimo galimybių

Neseniai rinkai mokėjimų inicijavimo paslaugą „Conto QuickPay“ pristačiusios elektroninės pinigų įstaigos „Contomobile“ generalinė direktorė Jelena Michailova teigė, jog nauji mokėjimų surinkimo būdai, šalyje išplitę kartu su e. prekybos bumu, e. verslams suteikia daugiau lankstumo bei leidžia sutaupyti.

„Kalbant apie mokėjimų surinkimą, anksčiau elektroninės parduotuvės turėjo itin mažai pasirinkimų, o ir jie dažnai būdavo toli gražu ne optimalūs.“ – sakė J.Michailova. „Didžiausias skirtumas tarp tokių mokėjimų surinkimo sprendimų tiekėjų kaip mes ir rinkos senbuvių yra aptarnavimo greitis ir kokybė. Gebame greitai atsakyti į klientų užklausas, savo procesus esame optimizavę taip, kad gebėtume patarti ir techninių žinių turintiems, ir tik susipažįstantiems su mokėjimų surinkimo niuansais. Be to, mūsų mokėjimo inicijavimo paslauga „Conto QuickPay“ yra itin lengvai suderinama su įvairiomis platformomis, o įkainiai – labai konkurencingi.“

Populiarėjo e. parduotuvių nuoma

Kuriantys e. komercijos verslus gali rinktis iš dviejų variantų – parduotuvės nuoma arba pirkimas. Pasak Vitalijaus Dubiečio, pandemijos laikotarpiu nuoma buvo pagrindinis pasirinkimas dėl kelių priežasčių.
„Besirenkantys e. parduotuvės nuomos sprendimą tai daro dėl to, jog šis pasirinkimas gali būti ypač greitai įgyvendinamas ir nereikalauja ženklių investicijų. Tuo tarpu įsigyti sau pritaikytą e. parduotuvę gali kainuoti ir dešimtis tūkstančių eurų, o programavimo ir dizaino darbai užtrunka mėnesius. Nuoma pandemijos metu buvo gerokai dažnesnis pasirinkimas būtent dėl šių aspektų – įmonėms reikėjo greitai persiorientuoti ir tai padaryti kuo mažesnėmis sąnaudomis. Nuomos įsigalėjimas matomas ir skaičiais – per metus mūsų pardavimai šioje kategorijoje išaugo dvigubai“, – teigė V.Dubietis.

Tas pačia tendencijas pabrėžia ir „Contomobile“ vadovė, teigianti, jog didžioji dalis e. prekybos atstovų, besinaudojančių „Conto QuickPay“ mokėjimo inicijavimo ir kitomis įmonės paslaugomis savo prekybos platformas nuomoja.